poniedziałek, 7 kwietnia 2014

7 Poznań Półmaraton z uwzględnieniem optyki zamówień publicznych (z prymróżeniem oka ;)

O istotnym wpływie systemu zamówień publicznych na życie gospodarcze może świadczyć między innymi jego wszechobecność którą zobrazować można m.in. przywołując dane zawarte w Sprawozdaniu Prezesa UZP za 2012 roku.  


W 2012 roku udzielono łącznie 188.478 zamówień. Wartość  udzielonych  zamówień  publicznych  w  roku  2012  wyniosła  132,7  mld  zł, ponad  84%  (82%  w  roku  2011)  zamówień  udzielono  w  trybie  przetargu nieograniczonego, roboty budowlane stanowiły 45%, dostawy – 27%, a usługi – 28% wartości udzielonych zamówień.  Można byłoby w tym miejscu przywołać cały szereg pozostałych danych liczbowych które obrazowałby doniosłość systemu zamówień publicznych… jednakże kluczowe zdaję się uświadomienie społeczeństwu że system zamówień wpływa bezpośrednio na ich życie, oraz oszczędność wydatkowania środków budżetowych, która przekłada się na poprawienie sytuacji gospodarczo-ekonomicznej kraju. O powszechności zamówień publicznych mogą świadczyć m.in. postępowania które były przeprowadzane przez POSiR w Poznaniu, związane z organizacją i przebiegiem poznańskiego półmaratonu, który odbył się 6 kwietnia 2014 roku a w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Oczywiście główne skupienie wszelkich uczestników tego dalekodystansowego biegu skupione było na osiągnięciu jak najlepszego czasu oraz na dobrej zabawie. Ale niektórzy  prawni „zboczeńcy” zapewne dostrzegli także wpływ zamówień publicznych na tę imprezę. 

Informacje o zamówieniach umieszczane są na stronie zamawiającego (http://posir.poznan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=139&Itemid=84). Wśród ogłoszeń odnaleźć można m.in.:

1.    ogłoszenie związane z usługą wykonania i dostarczenia medali odlewanych wg projektu POSiR na potrzeby 7 Poznań Półmaratonu (trzeba oddać że medale bardzo ładnie się prezentują;),
2.  usługą wykonania projektu i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu drogowego na czas trwania imprezy „7POZNAŃ PÓŁMARATON”,
3.    prowadzenie outdoorowej Kampanii reklamowej dotyczącej 7. Poznań Półmaraton i 15. Poznań Maraton przy wykorzystaniu nośników typu billboard,
4.  usługą pomiaru czasu dla uczestników: 7 Poznań Półmaratonu, biegu Nordic Walking oraz 15 Poznań Maratonu, organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w roku 2014.

Organizatora 7 półmaratonu POSiR w Poznaniu, można na pewno pochwalić za spełnianie w doskonały sposób roli zamawiającego ale także  gospodarza eventu który był rewelacyjnie zorganizowany. Po dziękowania należą się całej obsłudze, wszystkim uczestnikom, kibicom, wolontariuszom. Pomimo niezbyt ciekawego stanu zdrowotnego- zapalenie oskrzeli oraz stan gorączkowy, imprezę oceniam na 6 z plusem i jeszcze raz chce wszystkim podziękować za tak wspaniałe wydarzenie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza