sobota, 16 czerwca 2018

Mechanizm procedury odwróconej w zamówieniach publicznych

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że we współpracy z r. pr. Mirosławem Różowiczem udało się zakończyć prace nad monografią: Mechanizm procedury odwróconej w zamówieniach publicznych. Dotyczy on kwestii swoistych wskazanego modelu proceduralnego, w tym odpowiada na pytania:


Czym różni się mechanizm procedury odwróconej od zasadniczego toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego? W jakich przypadkach zamawiający może z niego skorzystać? Co w praktyce oznacza zastosowanie tej procedury dla wykonawców?


Autorzy w przystępny sposób przedstawiają najważniejsze zagadnienia związane z tzw. mechanizmem procedury odwróconej. Omawiają zadania zamawiających w zakresie przygotowania i udzielania zamówienia publicznego. Wyjaśniają skutki wykorzystania tej procedury dla wykonawców i możliwości zastosowania środków ochrony prawnej.

Dzięki  publikacji czytelnik dowie się m.in:
  • w jaki sposób należy przygotować dokumentację postępowania w celu zastosowania procedury odwróconej,
  • na jakim etapie prowadzenia postępowania zamawiający ma prawo dokonać modyfikacji treści ogłoszenia oraz zapisów siwz,
  • jaki jest zakres przeprowadzania badań oferty w procedurze odwróconej,
  • czym różni się pojęcie „oferta oceniona jako najkorzystniejsza” od pojęcia „oferta najwyżej oceniona”,
  • w jaki sposób zamawiający powinien przeprowadzić weryfikację wykonawcy przed podjęciem współpracy.
Ponadto poruszone zostały zagadnienia związane z problemami dotyczącymi unieważnienia postępowania, obowiązkiem informacyjnym, a także prowadzeniem postępowania odwoławczego. Książka ma charakter praktyczny – została oparta na doświadczeniach autorów oraz orzecznictwie KIO.
(http://www.sklep.presscom.pl/karta-produktu/848,mechanizm-procedury-odwroconej-w-zamowieniach-publicznych.html)

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z książką. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz